Usługi kamieniarskie

Oferujemy Państwu także szeroki wachlarz usług kamieniarskich do których głównie zaliczyć można:

  • schody
  • parapety
  • blaty kuchenne, łazienkowe
  • umywalki
  • posadzki
  • elementy sakralne
  • zamówienia nietypowe
Zobacz całą galerię zdjęć

Kamień naturalny kryje w sobie niepowtarzalne piękno ,które od tysiącleci inspiruje człowieka, wykorzystywany jest w budownictwie, architekturze czy rzeźbiarstwie
Kamienie naturalne używane dzisiaj w budownictwie możemy podzielić na kilka grup; marmury granity, trawertyny, piaskowce ,onyksy ,kwarcyty ,łupki. Różnią się od siebie pod względem składu, nasiąkliwości ,ścieralności i maja inne zastosowanie. Marmury są bardzo użylone o ciekawej kolorystyce ,łatwo poddają się obróbce natomiast są miękkie i nie nadają się do miejsc o dużym natężeniu ruchu bądź tam gdzie byłyby mocno eksploatowane np. w kuchni . Na blaty kuchenne odpowiednim materiałem będzie granit ,który jest twardy ,odporny na ścieranie i różne inne czynniki występujące w kuchni .Na schody na zewnątrz natomiast odpowiedni będzie granit o strukturze płomieniowanej. Kamień to inwestycja na wiele lat,nie opiera się modzie ani wpływowi czasu,dlatego trzeba się zapoznać nie tylko z jego rodzajem ale również z faktura wykończenia.

1. Faktura polerowana – wyróżnia się lustrzanym połyskiem, który podkreśla estetyczne walory kamienia, takie jak jego barwa i użylenie. Faktura polerowana jest idealnie gładka odbija światło. Ponadto nie wnikają w nią zabrudzenia i jest łatwa w czyszczeniu.
2. Faktura półpolerowana - wodróżnieniu od powierzchni polerowanych, może mieć wykończenie matowe, półmatowe lub połyskujące.
4. Faktura piaskowana – powierzchnia ma matowe wykończenie z widocznymi śladami drobnych na kłóć powstałych w wyniku uderzeń strumienia piasku wyrzucanego przez urządzenie piaskujące. Nie odbija światła i jest lekko chropowata. Przed impregnacją kamień piaskowany ma słabe nasycenie kolorów, które można pogłębić stosując impregnat dający efekt „mokrego kamienia”. Ze względu na swoją szorstką powierzchnię ma właściwości antypoślizgowe.
5. Faktura płomieniowana – jest bardzo chropowata – na jej powierzchni występują nawet 3-4mm wgłębienia. Jest całkowicie matowa i nie odbija światła, a przy tym kolor kamienia poddanego płomieniowaniu jest mało intensywny. Nadaje się na zewnątrz, nie jest śliska.
6. Faktura satynowana – to przykład faktur łączonych. Najpierw jest ona poddawana płomieniowaniu, a następnie szczotkowaniu. Powierzchnia satynowana charakteryzuje się łagodną chropowatością. Kamień o fakturze satynowanej może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.